jol
12 بهمن 1401 - 01:14

در انتصابات، بین گزینه های ممکن «بهترین ها» را انتخاب کردیم/ حجم بالای تردد در جاده های قزوین در افزایش آلودگی هوا نقش دارد

استاندار قزوین گفت: در موضوع انتصابات، در بین گزینه های ممکن، افراد از زوایای مختلف بررسی و بهترین ها انتخاب می شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمدمهدی اعلایی در جریان دیدار با مدیران و سردبیران رسانه های استان که در سالن باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: از مهمترین دغدغه های بنده از زمان حضور در استان موضوع آب بوده که با توجه به کمبود آن، فرصتی برای تولید ظرفیت و پیشرفت و توسعه محسوب می شود و از سویی از عوامل موثر در زیست است که با آب مستقیم و غیرمستقیم مرتبط است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت کشاورزی و صنعتی، استان قزوین توانایی ارزش آفرینی بیشتر از وضعیت موجود را دارد و باید در این مسیر برنامه ریزی کرد.

استاندار قزوین ادامه داد: ۸۸ درصد آب استحصالی و مصرفی استان قزوین به بخش کشاورزی اختصاص دارد و دشت قزوین با مدیریت سنتی و هدر رفت منابع آبی باید به شکل صحیح مدیریت شود.

اعلایی اضافه کرد: کشاورزی قراردادی در استان قزوین پیشرفت های خوبی داشته و از مقوله سنتی رایج خارج می شود و باید گفت برای ایجاد «بازار آب» مدیریت آب، افزایش هوشمند کردن کنتورها، ایجاد رصدخانه آب و به روز رسانی آن، ایجاد نرم افزار قانونی، حقوقی و اقتصادی در استان شکل گرفته و قابلیت اجرایی یافته و به حوزه کشاورزی کمک خواهد کرد و برای سرمایه گذاری در این حوزه قابل توجیه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مصوبات مقام معظم رهبری در استان قزوین اجرایی شده است.

این مسئول اذعان کرد: یکی از مسائل دیگری که در استان پیگیری می کنیم موضوع تفکیک وظایف و برنامه ریزی های هدفمند است که با همکاری تفکیک شده همه موثرین در استان، وظایف اجرا می شود و با دوری از حاشیه ها، در فضایی مطلوب به مردم خدمت رسانی می شود.

استاندار قزوین افزود: یکی از مسائل مهمی که در حال تبدیل شدن به بحران بود، موضوع آب آبیک بود که با پیگیری ها به نتیجه رسید و با رسیدن آب گوارای سد طالقان به این شهر از شرمندگی مردم خارج شدیم.

اعلایی ادامه داد: بسیاری از موضوعات استان که نیاز به منابع مالی نداشت و به تحریم ها هم مربوط نمی شد، با هماهنگی، همدلی و پیگیری به نتیجه رسید.

وی اضافه کرد: در خصوص انتصابات در بین ممکن ها، بهترین ها انتخاب می شوند و از زوایای مختلف، افراد بررسی و انتخاب می شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: همواره سعی کرده ایم برخورد سختگیرانه با رسانه ها نداشته باشیم و تا زمانی که منافع مردم صدمه نبیند همراهی می کنیم و در فضای تعاملی، با رسانه ها همکاری می کنیم.

استاندار قزوین با اشاره به پیگیری های لازم در خصوص نیروگاه شهید رجایی و جایگزینی سوخت آن افزود: 4 درصد برق کشور در نیروگاه تولید می شود و باید گفت تردد قابل توجهی از خودروها در محورهای مواصلاتی استان نیز از عوامل ایجاد آلودگی هوا محسوب می شوند.

اعلایی بیان کرد: علت اینکه استان قزوین جزو شهرهای آلوده شد و احتمال دارد باز هم این مهم تحقق یاید کاهش دمای هوا و افزایش پایداری جو در دی و بهمن امسال نسبت به سالهای گذشته بود و سبب افزایش شاخص آلودگی شده بود.

وی در خصوص فرودگاه استان قزوین هم گفت: این فرودگاه می تواند بسترهای لازم را برای جاذبه گردشگری، آموزش هواپیماهای شخصی، رونق گردشگری و معرفی جاذبه های استان فراهم کند.

پایان پیام/

،

منبع: فارس
شناسه خبر: 1011589