jol
11 بهمن 1401 - 17:54

ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی به روال عادی بازگشت

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی از بازگشت ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی به روال عادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علیرضا عباس‌زاده  ظهر امروز با اعلام این خبر در حاشیه جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، ضمن تبریک آغاز چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: از فردا چهارشنبه 12 بهمن‌ماه، با برگشت ساعت کاری به روال عادی، فعالیت تمامی ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و غیره ساعت 7 و 30 دقیقه آغاز می‌شود.

وی با اشاره به مصوبات ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان تصریح کرد: با عنایت به این که تمامی دستگاه‌ها از سوخت جایگزین برای گرمایش استفاده می‌کنند، لذا محدودیت کاهش زمان فعالیت ادارات حسب مصوبه جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان حذف می‌شود و همه دستگاه‌ها به روال شرایط عادی، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی  از محدودیت‌هایی گفت که در شرایط افت فشار و در راستای مدیریت مصرف انرژی اعمال شده بود و اظهار داشت: در شرایط بحرانی دو سه هفته قبل، در خصوص استفاده صنایع از گاز، محدودیت‌هایی اعمال شد که از هفته گذشته این محدودیت‌ها برای صنایع کوچک و رده سومی برداشته شد.

عباس‌زاده با تأکید بر این که برای هفته جاری و از فردا، محدودیت‌های اعمال شده ویژه صنایع بزرگ هم تقلیل می‌یابد، ادامه داد: این صنایع می‌توانند با ظرفیت 50 درصد از انرژی گاز برای سوخت واحد تولیدی خود استفاده کنند.

وی متذکر شد: با این تصمیم، تمام واحدهای صنعتی و تولیدی استان عملاً می‌توانند از ظرفیت انرژی گاز برای تولید استفاده کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی استان با قدردانی از همراهی مردم با مصوبات ستاد مدیریت مصرف انرژی و دقت نظری که در مصرف گاز صورت گرفت، اظهار امیدواری کرد: با همکاری مردم در بحث صرفه‌جویی در مصرف گاز و شرایط دمایی بهتر در روزهای آینده، شاهد برطرف شدن تمامی محدودیت‌ها باشیم.

عباس زاده متذکر شد: علی‌رغم بهتر شدن شرایط، همچنان بر صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق تأکید داریم.

انتهای پیام/250/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1010778