jol
11 بهمن 1401 - 22:22

جهاد آبرسانی در ۱۰ هزار روستای کشور اجرایی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به  آغاز جهاد آبرسانی از  اوایل سال جاری در قالب  ۱۰ هزار روستای کشور اشاره کرد و گفت: در مرحله اول   ۱۱۰ روستای درخراسان  جنوبی  با اعتبار  ۲۵۶ میلیارد  تومان آبرسانی می شوند .

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند؛  مسعود خشایی  شامگاه سه شنبه با بیان این مطلب در آیین معارفه تکریم و معارفه مدیران عامل  شرکت آب و فاضلاب استان  به بهره برداری از پروژه های آبرسانی حاشیه شهر بیرجند و بازدید از برخی تأسیسات شرکت آب و فاضلاب استان اشاره و اظهار داشت : بیرجند نسبت به سال گذشته در پروژه ها و برنامه هایش تغییر قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به اقدامات شرکت آب و فاضلاب کشور در خراسان جنوبی افزود: شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در شاخص های مختلف جزو شرکت های ممتاز و پیشگام  ما بوده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه ضریب پوشش آب شرب شهری در خراسان جنوبی به نزدیک 100 درصد و در حوزه روستایی هم به بیش از 80 درصدرسیده، افزود: تلاش داریم این ضریب به 90 درصد برسد.

خشایی به شروع  جهاد آبرسانی از  اوایل سال جاری در قالب  10 هزار روستای کشور اشاره کرد و اذعان داشت: در مرحله اول تعداد  110 روستای درخراسان  جنوبی  با اعتبار  256 میلیارد  تومان آبرسانی می شوند که   25 هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی از احداث 27 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب با پیشرفت  70 درصدی خبر داد و گفت : در حوزه فاضلاب هم استفاده از پساب برای فضای سبز شهرداری ها و حوزه کشاورزی و صنعت در دستور کار شرکت ها قرار دارد. 

خشایی با بیان اینکه خراسان جنوبی هم در این حوزه ها قراردادهایی منعقد کرده، افزود: با توجه به قدمت شبکه آبرسانی بیرجند هدر رفت آب بالایی داریم که باید با جذب سرمایه گذار یا واگذاری بخشی از آبی که صرفه جویی می شود  این مشکل هم مرتفع شود.

دستاوردهای نظام اطلاع رسانی شود 

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت :مدیران دستگاه های اجرایی دستاوردهای نظام و انقلاب  را به اطلاع مردم برسانند. 

ناصری با بیان اینکه مردم نقش  محوری را در تمام دوران  بر عهده داشته اند، افزود: انقلاب اسلامی از بدو پیروزی مورد  هجمه استکبار جهانی بوده و خواهد بود و برای پایین کشیدن پرچم نظام تمام نظام های شرق و غرب متحد شده و دست بردار هم نیستند. 

وی به نقش مؤثر مردم خراسان جنوبی و بیداری و بصیرت آنها اشاره کرد و افزود :مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می برند و تحریم های اقتصادی هم بر ما تحمیل شد ولی این دوران هم می گذرد و مردم تحمل می کنند.

معاون استاندار خراسان جنوبی  به مشکل هدرر فت 35درصد  از شبکه آب بیرجند اشاره و اذعان داشت : اولین شبکه آبرسانی کشور در بیرجند احداث شده که نیازمند توجه ویژه است. 

 در پایان این مراسم از زحمات امامی مدیرعامل سابق شرکت تقدیر و دوستی به عنوان مدیر عامل جدید شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی معرفی شد.

انتهای پیام/250/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1011379