jol
11 بهمن 1401 - 23:13

صهیونیست به هیاهوی ترقه‌بازی در اصفهان دلبسته بود

فرمانده لشگر هشت نجف اشرف گفت: امروز صهیونیست جهانی به جایی رسیده که برای فرار از فشار روانی شکست‌های پی در پی از نیروهای مقاومت به هیاهوی یک ترقه‌بازی در اصفهان دلبسته بود.

به گزارش فارس از فریدن، سردار مصطفی محمدی فرمانده لشگر هشت نجف اشرف در یادواره شهدای شهرستان فریدن که ظهر امروز برگزار شد با اشاره به قدرت ایران در منطقه و جهان اظهار کرد: امروز صهیونیست جهانی به جایی رسیده است که برای فرار از فشار روانی شکست‌های پی در پی از نیروهای مقاومت به هیاهوی یک ترقه‌بازی در اصفهان دلبسته بود.

وی بیان کرد: امنیت امروز ما مدیون دور اندیشی امام خمینی(ره) است که بنای تشکیل گروه‌های مقاومت را در منطقه و جهان نهادینه کرد تا امروز در برابر مستکبرین جهان استوار بایستند.

محمدی تاکید کرد: شرایط بعد و قبل از انقلاب اصلا قابل قیاس نیست، دستاوردهای بعد از انقلاب در عرصه‌های علمی، نظامی، عمرانی و ... بیشمار بوده است.

فرمانده لشگر هشت نجف اشرف ادامه داد: ایران در اوایل جنگ حتی سیم خاردار هم وارد می‌کرد اما اکنون قدرت‌های نظامی جهان محتاج سلاح‌های ما شدند.

وی تصریح کرد: دشمنان ابتدا می‌گفتند ایران توانایی تولید سلاح ندارد اما اکنون سلاح‌های ما نتایج جنگ‌ها را رقم می‌زند و صهیونیست چند مزدور را اجیر می‌کند تا سه تا ریز پرنده هوا کنند که در پایان اندازه یک ترقه هم عمل نمی‌کنند.

محمدی گفت: امروز ایران دارای استقلال سیاسی است و مانند برخی کشورهای دیگر نیست که بیگانگان به نوامیس آنها تعرض کنند اما جرأت محاکمه آنها را هم نداشته باشند.

فرمانده لشگر هشت نجف اشرف خاطر نشان کرد: رژیم سعودی به گاو شیرده تبدیل شده و به آن افتخار هم می‌کند اما وقتی قدرتی، حاکمیت یک ملت را تحقیر کند یعنی تمام ملت آن کشور را تحقیر کرده است.

وی ادامه داد: کشورهایی مانند آمریکا خود را با قدرت رسانه بزک می‌کنند تا چهره واقعی این کشور که از فحشا و وحشت پر است دیده نشود.

محمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به عملیات والفجر هشت اشاره کرد و گفت: یکی از موفقیت‌های این عملیات حفاظت اطلاعات بود که رزمندگان اسلام و فرماندهان با همه توان تلاش کردند اطلاعات پیش از عملیات به دست دشمن نرسد؛ بنابراین حفظ اطلاعات سبب غافلگیری دشمن و شکست آن‌ها شد.

فرمانده لشگر هشت نجف اشرف یکی از بی‌نظیرترین عملیات‌های رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس را والفجرهشت دانست و عنوان کرد: رزمندگان ما در اوج جسارت توانستند این عملیات را با موفقیت انجام دهند و مواضع کسب‌شده را تثبیت کنند.

 وی تاکید کرد: عملیات والفجرهشت در بهمن سال 1364، با عبور رزمندگان اسلام از رودخانه خروشان اروند، در منطقه عمومی فاو عراق انجام شد و ضمن قطع راه دریایی عراق به خلیج فارس، خسارات سنگینی به ماشین جنگی دشمن بعثی وارد آمد.

گفتنی است یادواره شهدای شهرستان فریدن به مناسبت یازدهم بهمن سال 1365 برگزار شد که در این روز پانزده شهید عملیات کربلای 5 با میانگین سنی 17 تا 20 سال در فریدن تشییع شد و به عنوان روز حماسه و ایثار فریدن به ثبت رسید.

پایان پیام/3649/ش

منبع: فارس
شناسه خبر: 1011439